Alibaba Cloud Academy

Alibaba Cloud platformu, bu platformu oluşturan ürün ve hizmetler konusunda bilgi sahibi olmak, yetkinlik kazanmak ve resmi sertifikalaralmak isteyenler için önerebileceğim adres Alibaba Cloud Academy (ACA) olacaktır.

Alibaba Cloud’un eğitim platform portalinde, Alibaba Cloud üzerinde yer alan tüm ürün ve hizmetler hakkında ücretsiz bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Eğitimlerde Intel’in yeni işlemci mimarilerine kadar detaylı anlatım ve bilgiler mevcut. Eğer eğitimler sonrasında o eğitimin sertifikasını da almak isterseniz 0,01 USD den başlayan cüzi rakamlar ile aldığınız eğitimi taçlandırabilirsiniz.

Bu makaleyi yazdığım günlerde yeni aboneler için “Operate and Manage a Cloud Server” sertifika hakkı da ücretsiz olarak sunulmakta, ayrıca yeni başlayanlar için 14 günlük challenge programı ile 1 cent’e tüm seçtiğiniz pathteki eğitimlerinizi tamamlarsanız, dilediğiniz 3 sertifikayı ücretsiz olarak sunuyor.

Challenge Pathler aşağıdaki şekilde kategorize edilmiş durumda, her kategoride her biri ortalama 6 kurs içeren 4 ana başlık bulunuyor. Bence 14 gün içerisinde düzenli bir katılım sağlarsanız en az 4 kategoriyi tamamlayabilirsiniz.

  • ACA Cloud Computing
  • ACA Cloud Security
  • ACA Big Data
  • ACA System Operator
  • ACA Developer
  • ACA Cloud Native (Tamamen ücretsiz)
  • ACA Database

Diğer üreticilerin aksine bu platform eğitim ve sertifikasyondan para kazanma amacıyla kurulmamış, tamamen kullanıcıların eğitimine odaklanılmış durumda. Ne kadar eğitim tamamlarsanız size o kadar yeni eğitim almaya teşvik edici fırsatlar sunuyor.

Alibaba Cloud müşterisi olmasanız bile bu platformu mutlaka ziyaret etmenizi, eğitimleri almanızı öneririm. Hiç işinize yaramayacağınızı düşünseniz bile size gerçekten vizyon katacaktır.

Aşağıdaki adresten Alibaba Cloud Academy eğitim platformuna erişebilirsiniz.

https://edu.alibabacloud.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alibaba Cloud – VMware SDDC Kullanım Senaryoları

Alibaba Cloud VMware Services başlıklı makalemde artık ACS üzerinde de VMware platformu kullanabildiğimizi ve detaylarını ...

Alibaba Cloud VMware Service

Alibaba Cloud dijital dönüşüm yolculuğunda VMware ile 2018 yılında iş ortaklığına başladıklarını duyurmuştu. Bu ortaklık ...

Alibaba Cloud 20 USD Kupon Fırsatı

Alibaba Cloud olimpik kış oyunları devam ederken herkesi oyuna dahil etmek adına 20 USD lik ...

Alibaba Cloud En İyi IaaS + PaaS Skorunu Elde Etti

Alibaba Cloud 2021 yılında Gartner tarafından yapılan değerlendirme ile Gartner® Solution Scorecard™ da IaaS (Infrastructure ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalıdır !!