Alibaba Cloud Ücretsiz Deneme Fırsatı – Kurumsal – 2

Bir önceki makalenin devam olarak yazıldığı için öncelikle o makaleyi okumanızı öneririm, BURAYA tıklayarak ilgili makaleye erişebilirsiniz.

Alibaba Cloud Nedir

Alibaba Cloud kurum veya şirketiniz için ücretsiz deneme kullanabileceğiniz hizmetler (devamı);

SMS Hizmeti

Şirketiniz için 100 SMS kullanma hakkı ücretsiz olarak sağlanmakta.

Global Accelerator

Uygulamalarınızın yüksek performansı için multi datacenter hizmetini 1 ay süre ile ücretsiz kullanabilirsiniz.

Cloud Enterprise Network

Bir önceki makalemde belirttiğim hizmetlerin her biri için 7 gün süreyle kullanabileceğiniz 10 Mbit band genişliği sunuluyor. Örnekle yine ücretsiz denemeden aldığınız internet band genişliği 1 Mbps olan ECS servisini 7 gün süre için 10 Mbit’e yine ücretsiz olarak çıkabiliyorsunuz.

Security Center

7 Gün süre ile kurumsal güvenlik merkezinin tüm özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.

GameShield

Eğer bir oyun sunucusu host ediyorsanız 7 gün süreyle aşağıdaki özelliklerde oyun sunucularına özel güvenlik hizmetlerinden ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Sürekli saldırı altında olan oyun sunucunuz varsa mutlaka bu hizmeti denemelisiniz, ayrıca süre haricinde herhangi bir limit bulunmuyor.

  • Custom TCP Attack Protection
  • Mobile Client Environment Threat Detection
  • Malicious Client Automatic Detection and Quarantining

Cloud Firewall

Kurumsal firewall hizmetini 7 gün süre ile ücretsiz ve limitsiz olarak kullanabilirsiniz.

Uygulamalar için gerçek zamanlı izleme servisi

Barındırılan uygulamalar için gerçek zamanlı ve uygulama katmanında izleme yapabileceğiniz ve 15 gün boyunca aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini seçip o limitler çerçevesinde kullanabileceğiniz bir diğer güzel hizmet.

  • 10 ajan için uygulama izleme (Limit günlük olarak uygulanıyor eğer bugün 10 ajan izleme yapıyor ve tümünü kaldırdıysanız ertesi gün yeniden 10 ajan tanımlayabilirsiniz.)
  • 20000 PV için frontend izlemesi
  • Veya sizin belirleyeceğiniz uygulama izleme kuralları için aynı anda 2 paralel görev işletebilirsiniz.

Database Gateway

İnternete açık database erişimlerinizi güvenliliği arttırmak için cloud’a taşımayı düşünüyorsanız herhangi bir sunucu, ip adresi ya da network hizmeti almasanız dahi database listener’ınızı Alibaba Cloud’a taşıyabilirsiniz. Bu hizmet 1 Nisan 2021 tarihine kadar tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Global Traffic Manager

Bu hizmet ile Alibaba Cloud’un dünya üzerindeki datacenterlar üzerinde uygulama ve servislerinizi tamamen ya da kısmi olarak taşıyabilirsiniz. Ayrıca servisleri datacenter nazarında zamanlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir web servisiniz var, haftanın belirli günleri ya da günün belirli saatleri için bu servisin Asya datacenterlarında, diğer zamanlarda da yine birden fazla seçenek ile birlikte başka datacenterlarda çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Blockchain as a Service

14 gün boyunca blockchain servisini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz, yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir detay bu servisi daha sonra ücretli hale getiremiyorsunuz. 14 gün boyunca kullandığınız tüm veri ve kaynaklar siliniyor.

Kurum ve şirketler için Alibaba Cloud üzerindeki tüm servisleri, kısaca ne işe yaradıklarını ve hangi limitler ile kullanılabileceğini anlatmaya çalıştım aşağıdaki adresi kullanarak hızlıca hesap oluşturup deneme fırsatından faydalanabilirsiniz.

https://www.alibabacloud.com/campaign/free-trial

Ayrıca bireysel müşteriler için 450 USD değerinde deneme fırsatı sağlanmakta, bununla ilgili makaleye de aşağıdan erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alibaba Cloud ECS – Sanal Makine Performans Testi

Daha önce hazırlamış olduğum makalede Alibaba Cloud üzerinden bir sanal makine (instance) oluşturmuştuk. Bu makalede ...

Alibaba Cloud Elastic Compute – Sanal Makine Oluşturma

Bu makalemde Alibaba Cloud Elastic Compute hizmet grubundan bir sanal makine(instance) oluşturacağız ve bu sanal ...

Alibaba Cloud Yeni Kayıt 300 USD Kredi Detayları

Bir önceki yazımda, Alibaba Cloud hakkında genel bilgiler vermiştim ve şu an yeni kullanıcılar için ...

Alibaba Cloud Nedir? Deneyimler ve Bilgilendirme

Alibaba Cloud Genel Bilgilendirme ve Deneyimler Bir makale serisi olarak Alibaba Cloud ortamı hakkındaki deneyimlerimi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalıdır !!