Alibaba Cloud ücretsiz trafikli CDN

Alibaba Cloud şu anda Asya Pasific bölgesinde birinci, dünyada ise üçüncü en büyük servis sağlayıcısı. Kuzey ve Güney Amerika, Orta Asya ve Afrika, Avrupa ve Asya Pasific’te 24 farklı bölge 75 noktada datacenterları bulunuyor. Daha önce de Alibaba Cloud deneyimlerimi paylaştığım makaleler yazmıştım. Eğer o makaleleri okuduysanız aradaki kısa zaman içerisindeki ne kadar hızlı büyüdüğünü görebilirsiniz.

Alibaba Cloud’un şu an için en fazla datacenterı ise Asya Pasific bölgesinde yer almakta. Muhtemelen bu kadar büyük datacenterları doldurmak adına güzel bir kampanya başlatmış. 3 aylığına outbound için geçerli 1 TB trafik kullanımını ücretsiz olarak veriyor.

Trafik kullanımlarının GB maliyeti yaklaşık 0,02-0,04 USD aralığında olduğunu düşünürsek, ortalama 30 USD lik bir maliyeti ortadan kaldırıyor. 1 TB kapasiteli CDN hizmetini bütün datacenterlara yayarsanız ortalama 70 USD bir maliyet çıkıyor. Pay as you go modelini kullanarakta sadece kullandığınız tutarı ücretlendirebilirsiniz. Bence hizmeti denemeniz için güzel bir fırsat, aşağıda farklı seçenekler için de hesaplayıcı linkini paylaşıyorum.

Ücretsiz deneme olarak geçmesine rağmen, deneme süresi bittiğinde, ücretini ödemeniz durumunda aynı hizmeti kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Tekrar yeni bir hizmet açıp, yeniden yükleme yapmak gibi bir efor gerekmiyor.

Ücretsiz 1 TB hakkını kullanmak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.alibabacloud.com/campaign/cdn&apsaravideo-free-trial

CDN hizmeti için tüm detayları ile fiyat listesi;

https://www.alibabacloud.com/product/cdn/pricing

CDN hizmeti için maliyet hesaplama aracı

https://yida.alibaba-inc.com/o/cdncalculator

CDN ile ilgili bigi edinmek için

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye Alibaba Cloud Partner Day

Alibaba Cloud’un ülkemizde yapacağı ilk etkinlik mevcut ve aday iş ortakları için 29 Eylül 2022 ...

Alibaba Cloud – VMware SDDC Kullanım Senaryoları

Alibaba Cloud VMware Services başlıklı makalemde artık ACS üzerinde de VMware platformu kullanabildiğimizi ve detaylarını ...

Alibaba Cloud VMware Service

Alibaba Cloud dijital dönüşüm yolculuğunda VMware ile 2018 yılında iş ortaklığına başladıklarını duyurmuştu. Bu ortaklık ...

Alibaba Cloud 20 USD Kupon Fırsatı

Alibaba Cloud olimpik kış oyunları devam ederken herkesi oyuna dahil etmek adına 20 USD lik ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalıdır !!