Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

VMware vCenter kurulum hatası; Error 25003. Setup failed to create the VirtualCenter repository.

vCenter kurulumunun son aşamasında ;

Error 25003. Setup failed to create the VirtualCenter repository.

www.fatihsolen.com

Hatası ile karşılaşıyorsanız bunun 2 sebebi olabilir. 1. ihtimal daha kuvvetli olmak üzere aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak sorunu aşabilirsiniz.

1- Regional Settings yani bölgesel ayarların Türkçe / Türkiye seçilmiş olması ve vCenter kurulum sihirbazı ile yüklenen SQL Server 2005 Express, kurulum sırasında English / US olarak yapılandırıldığı için hatanın alınmasına sebep oluyor.

Bölge ve dil ayarlarını US / English olarak ayarlayıp işletim sistemini restart ettikten sonra kurulumu başarıyla tamamlayabilirsiniz. Eğer vCenter kullanacağınız sunucuda bölgesel ayarların Türkçe / Türkiye olması gerekliliği var ise bir diğer alternatif çözüm; bölgesel ayarları yine Türkçe / Türkiye olarak ayarlayıp SQL Server kurulumunu vCenter kurmadan önce ayrı olarak yaptıktan sonra vCenter kurulumu yapmaktır.

2 – Bir diğer sorun sebebi küçük bir ihtimal ile de olsa SQL Server yetkilendirmeleri ile alakalı oluyor. Yukarıda yazdığım adımı uygulayıp çözüm alamadıysanız SQL server üzerinde gerekli yetkilendirmeleri yaparak bu sorunu da aşabilirsiniz.

Fatih ŞÖLEN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VMware vSphere 6.7 Update 1 Çıktı

VMware vSphere 6.7 Update 1 yayınlandı, bu sıradan bir update gibi görünsede bir çok konuda ...

IBM/Lenovo Sunucularda “Can’t Fork” Hatası / Yönetim fonksiyonlarının durması

VMware KB lerinde yer almayan bu sorun yalnızca aşağıda listesi belirtilen IBM/Lenovo sunucularda ve IBM/Lenovo ...

VMware vRealize Network Insight (3.7) Kurulumu

VMware vRealize Network Insight (3.7) Nasıl Kurulur ? Bir önceki makalemde VMware vRealize Network Insight hakkında ...

VMware vRealize Network Insight (3.7) Nedir?

VMware vRealize Network Insight Nedir? VMware vRNI ya da uzun adıyla VMware vRealize Network Insight, vRealize ailesinin ...

7 yorum

 1. Fatih TAŞDELEN

  Merhaba Fatih Hocam,
  Ben ne yaptımsa ne ettimse bu hatayı gideremedim bin bir türlü dil seçeneği ilede kurdum malesef olmadı. Sanırım benim problemim SQL ile alakalı vmware kurulmadan evvel makinada SQL 2005 Exp. Ed. yüklü problem bundan kaynaklanabilir mi ?

 2. Fatih Bey Merhaba

  VMware VirtualCenter Server ürününü kurduğunuz sql server ilk kurulumu sırasında dil seçeneklerinin En/US olarak seçilmesi gerekiyor. Sonradan değiştirilse bile bazen sorun çıkartmakta. SQL Server kurulumunda da karakter kodlamasını aynı şekilde seçerek kurmalısınız. SQL sürümü ile alakalı bir sorun oluşmaz. Eğer daha önceden kurulu bir sql server var ve kurulum sırasında bu seçilecek ise sadece işletim sisteminin bölgesel ayarlarını değiştirmeniz, reboot etmeniz ve sonra kuruluma başlamanızın sorununuzu ortadan kaldıracağı kanaatindeyim.

  İyi çalışmalar.

 3. Sorunum Belirttiğiniz Şekilde Çözüldü Teşekkürler.

  Ufak Bir Ayrıntı Var Çözemeyen Arkadaşlar’a Yardımcı Olabilir.

  Hata verdikten Sonra Dili Değiştirip Restart Ettim Kurulumu Tekrar Başlattım , Fakat Aynı Hatayı Aldım.

  Daha Sonrasında Bilgisayara Kurulu Olan Vmware’in Kurduğu SQL 2008 Ve Diğer Zerzevatlarını Kaldırdım. Restart Ettim , Tekrar Kuruluma Başladım. Hatasız Bir Şekilde Kurulumu Tamamladım

 4. Gurkan Taskiran

  çok teşekkür ederim söylediğiniz yöntemi denedim ve hata ordadan kalktı. Ancak

  Erkan bey’in yaptığı işlemlerin yapılması gerekiyor.

 5. Merhaba
  ben ingilizce windows kurdum
  ama tabi bölgesel ayarları türkiyedi tabi bunu göz artı edip sql kurunca terkrardan bölgesel ayarları us yapsam da fayda etmedi şimdi kalkıyor sql umarım terkrar kurulumda sorun çıkmaz 3 gundur deli gibi sabahlıyorum bunla ugraçmakdan sorun umarım düzelir iyi sabahlar saat sabah 06.44 🙂 hala kurmaya çalışıyorum

 6. evet arkadaşlar oldu sonunda başardım sizin sahenizde hocam çok sagollun artık bu zevkle uyabilirilim

 7. Özgür Rüzgar

  Aynı sorunla karşılastım ve belirttiğiniz şekilde çözdüm.
  tşk. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir