VMware Skyline Nedir?

VMware Skyline desteklenen VMware ürünlerinde sağlanan proaktif destek hizmetidir. Skyline otomatik olarak ortamınızdaki bilgileri güvenli şekilde toplar, analiz eder ve olası problemleri raporlar ve problemlerin çözüm süresini düşürür. Böylece ortamınızı fazladan çaba sarfetmeden en verimli ve stabil şekilde kullanmanıza imkan sağlar.

VMware Skyline production support veya premier anlaşmaya sahip tüm müşteriler için ücretsiz. Basic supporta sahip müşteriler ise vSphere Client’a entegre olan Skyline Health for vSphere’ı kullanabilir.

VMware Skyline kullanarak VMware Global Services aracılığı ve ortamınızın analizi sonucunda üretilen bulgular ile konfigürasyon, güncelleme, yükseltme önerileri gibi basit bulguların yanında Premier anlaşmanız var ise proaktif çözümler ve öneriler ile kıdemli VMware destek mühendislerinden öncelikli olarak destek ve yardım alabilirsiniz. Olası destek ihtiyaçlarında log yükleme gibi zaman kaybettiren detayları da ortadan kaldıracağından dolayı destek sürecinin de akıcılığı sağlanmakta.

VMware Skyline için hangi VMware ürünleri eklenebilir?

Şu an için ekleyebileceğiniz VMware ürünlerini aşağıda kısa açıklamaları ile görebilirsiniz.

VMware vCenter Server

vCenter altındaki hostlar ve sanal makineler dahil şekilde ekleyebilirsiniz.

VMware Horizon View

Horizon View ortamınızı connection serverlarınızı da kapsayacak şekilde ekleyebilirsiniz.

VMware NSX

NSX-V Manager, Controller ve Edge nodelar dahil, NSX-T ortamınızı da Management, Edge, Edge Transport Nodeları ve Edge Clusterları da kapsayacak şekilde ekleyebilirsiniz.

VMware vRealize

vRealize Operations, vRealize Suite Lifecycle Manager, vRealize Automation ortamlarınızı da VMware Skyline’a ekleyebilirsiniz.

VMware Cloud Foundation

VCF platformu da aynı şekil de Skyline’a eklenebilmekte.

VMware Skyline dilerseniz yeni sürümlere otomatik güncelleme özelliğine sahip, ayrıca AD entegrasyonu da sağlayabiliyorsunuz.

VMware Skyline’ı tecrübe etmek isterseniz aşağıdaki linki kullanarak VMware Hands-on Labs’a göz atmanızı öneririm.

HOL-2115-01-SDC – VMware Skyline – Proactive Support, Beyond Break/Fix

Tüm Dokümanlar için

VMware Skyline Dokümantasyon Sayfası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kubernetes Platformları – Storage

Bu makalemde kubernetes platformlarında kullanılan depolama çözümleri ile ilgili temel bilgi ktarmaya çalışacağım. VMware Tanzu ...

VMware Aria Nedir?

VMware Aria multi-cloud ortamlarınızı uçtan uca tek ortam üzerinden yönetmenize olanak sağlayan ürün ailesidir. Bildiğiniz ...

VMware vSAN 8 Neler Yeni?

VMware Explore 2022 da vSphere 8 ile birlikte vSAN 8 de duyuruldu. vSAN 8 ile ...

VMware vSphere 8 Neler Yeni?

VMware Explore vSphere oturumları ile alakalı makalemde yeni vSphere sürümünün 30-31 Ağustos tarihlerinde duyurulacağını iletmiştim, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalıdır !!