vCenter Server Appliance 5.5 dan 6.0 ya upgrade hatası (vmidentity-firstboot.py)

vCenter Server Appliance 5.5 sürümünden 6.0 sürümüne geçerken File /usr/lib/vmidentity-firstboot.py şeklinde bir hata alıyor ve aşağıdaki gibi bir  log görüyorsanız yapmanız gereken tek şey VMware Single Sign On (SSO) şifresinde ve OS root şifresinde özel karakter kullanmamak.

vCenter Server Appliance 5.5 dan 6.0 ya upgrade hatası (vmidentity-firstboot.py)

Firstboot script execution error:
Encountered an internal error. Traceback (most recent call last): File “/usr/lib/vmidentity-firstboot.py”, line 202, in main vmidentityFB.boot() File “/opt/vmware/lib64/vmidentity_firstboot_core.py”, line 180, in boot self.dolmport() File “/opt/vmware/lib64/vmidentity_firstboot_core.py”, line 1369, in dolmport self.doLSImport() File “/opt/vmware/lib64/vmidentity_firstboot_core.py”, line 1411, in dolSImport returncode = self.runShellCommand(command, True) File “/opt/vmware/lib64/vmidentity_firstboot_core.py”, line 1515, in runShellCommand args = shlex.split(command) File “/opt/vmware/lib/python2.7/shlex.py”, line 279, in split return list(lex) File “/opt/vmware/lib/python2.7/shlex.py”, line 269, in next token = self.get_token() File “/opt/vmware/lib/python2.7/shlex.py”, line 96, in get_token raw = self.read_token() File “/opt/vmware/lib/python2.7/shlex.py”, line 172, in read_token raise ValueError, “No closing quotation” ValueError: No closing quotation

This is an unrecoverable error, please retry install. If you run into this error again, please collect a support bundle and open a support request.

Bu durum sadece upgrade sırasında geçerli, eski sürümdeki vCenter Server Appliance üzerindeki SSO ve root kullanıcısının şifrelerini geçici olarak özel karakterler içermeyen şekilde değiştirin. Bu şekilde upgrade işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra yeni vCenter Server Appliance üzerinde yeniden komplex şifreler kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VMware Update Manager Database Sıfırlama (VCSA)

Bildiğiniz üzere VMware Update Manager veritabanına indirilmiş spesifik bir paket şu an için kaldırılamıyor, bunun ...

VMware Update Manager The host returns esxupdate error codes: -1 Çözümü

VMware Update Manager üzerinde Lenovo/IBM repositorylerini ekledikten sonra karşıma çıkan hata ve çözümünü sizlerle paylaşıyorum. ...

VMware 6.7 U1 Güncellemesi Sonrasında Veeam B&R Hatası ve Çözümü

VMware 6.7 update 1 ile birlikte bir çok yenilik beraberinde geldi. Yalnız Veeam Backup and ...

VMware vSphere 6.7 Update 1 Yenilikleri – HTML5 Web Client

VMware vSphere 6.7 update 1 sürümü yayınlandı, uzun zamandır beklediğim özellikle bir konu haricinde yine ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalıdır !!